Ogólnopolska zbiórka podpisów – stop uchodźcom!

Kluby Młodych Kukiz’15 reagują na podpisanie deklaracji przyjęcia uchodźców przez prezydentów 11 polskich miast. W najbliższą sobotę, 8 lipca, młodzi aktywiści organizują ogólnopolską zbiórkę podpisów pod wnioskiem o rozpisanie referendum ws. przyjęcia uchodźców.

Przed ratuszami w Kaliszu, Częstochowie, Opolu, Toruniu, Poznaniu i Lublinie odbędą się zbiórki podpisów połączone z konferencjami prasowymi. Jak przekonują inicjatorzy akcji, to mieszkańcy powinni decydować czy i kogo chcą przyjąć do swoich miast i nie powinno być to indywidualną decyzją prezydentów czy burmistrzów.

Zgodnie z sondażem przeprowadzonym w maju przez Dziennik Gazetę Prawną aż 57 proc. Polaków sprzeciwia się przyjęciu uchodźców, a 38 proc. pytanych uważa, że lepsze dla Polski będzie nieprzyjęcie uchodźców i zapłacenie kar finansowych.

Stanowczo sprzeciwiamy się samodzielnej decyzji w tak ważnej kwestii jak przyjmowanie imigrantów wbrew woli obywateli, chcemy wyjść naprzeciw mieszkańcom poszczególnych miast i domagać się wspólnie z nimi referendum w tej sprawie – przekonują przedstawiciele Klubów Młodych Kukiz’15.

Formularze do zbierania podpisów można również pobrać ze strony www.dzienreferendalny.pl i przesłać pocztą.