Anna Siarkowska

Okręg 18

Anna Siarkowska

Okręg 18 Siedlce: Posłanka Anna Maria Siarkowska

Urodziła się w 1982 roku w Warszawie. Absolwentka bezpieczeństwa narodowego na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej i doktorant na tej uczelni. Ukończyła również politologię na Akademii Podlaskiej.

Specjalista ds. planowania obronnego i zarządzania kryzysowego, audytor wewnętrzny. Ekspert i członek zarządu Stowarzyszenia Obrona Narodowa.pl – Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej i współpracownik kwartalnika „Myśl.pl”. Aktywnie działa na rzecz utworzenia w Polsce obrony terytorialnej – obywatelskiego komponentu Sił Zbrojnych RP, na wzór amerykańskiej Gwardii Narodowej i polskiej Armii Krajowej. Działała w Młodzieży Wszechpolskiej, kierowała jej strukturami w Siedlcach. W 2006 roku powołana na wiceprzewodniczącą rady programowej TVP Polonia. Jest inicjatorką oraz współorganizatorką Marszu dla Życia i Rodziny w Siedlcach.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu siedleckim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15, zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskała mandat posła na Sejm RP VIII kadencji, otrzymując 12 073 głosy.