Barbara Chrobak

Okręg 32

Barbara Chrobak

Okręg 32 Sosnowiec: Posłanka Barbara Chrobak

Urodziła się w 1965 roku w Braniewie. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Pracowała jako urzędnik w jednostkach prokuratury, m.in. w Prokuraturze Apelacyjnej w Katowicach. Jako działaczka związkowa objęła funkcję wiceprzewodniczącej Prezydium Rady Głównej Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury Rzeczypospolitej Polskiej oraz przewodniczącej Rady Okręgowej tego związku. Jako przedstawicielka Rady Fundacji im. Ireny Babińskiej zajmuje pomocą pracownikom prokuratury i ich rodzinom w finansowaniu kosztów leczenia specjalistycznego oraz rehabilitacji.

Wielokrotnie angażowała się w akcje charytatywne, m.in. dla ciężko chorych dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu, dzieci z chorobą nowotworową oraz ogólnopolskie akcje krwiodawstwa. Jest organizatorką szeregu przedsięwzięć o charakterze naukowym i kulturalnym, w tym konferencji oraz szkoleń dedykowanych pracownikom wymiaru sprawiedliwości. Zaangażowała się w inicjatywę obywateli skupionych wokół Pawła Kukiza m.in. po to, aby poprawić funkcjonowanie prokuratur oraz sądownictwa Polsce.

W 2015 roku kandydowała do Sejmu w okręgu sosnowieckiego z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15. Uzyskała mandat posła VIII kadencji, otrzymując 8 550 głosów.