Jacek Wilk

Okręg 19

Jacek Wilk

Okręg 19 Warszawa: Poseł Jacek Wilk

Urodził się w 1974 roku w Kocinie. Z wykształcenia jest prawnikiem oraz ekonomistą. Ukończył studia magisterskie na kierunkach: międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne oraz finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej. Jest również absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Studiował także na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Szkole Międzynarodowego Prawa Podatkowego w Veldhoven w Holandii oraz na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie. Od 2001 do 2005 roku odbywał aplikację adwokacką w Warszawie, a następnie rozpoczął studia doktoranckie w Kolegium Gospodarki Światowej SGH.

Pełni funkcję wiceprezesa Kongresu Nowej Prawicy. Pracował w biurach warszawskich firm konsultingowo-audytowych, a następnie w warszawskich kancelariach adwokackich. W 2005 założył własną kancelarię adwokacką. W 2010 roku rozpoczął pracę jako audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. W tym samym roku został także wykładowcą Izby Adwokackiej w Warszawie.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku kandydował z listy KNP do Sejmu w okręgu kieleckim. W 2014 roku kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a rok później startował w wyborach prezydenckich, zajmując 10. miejsce. W lipcu 2015 roku objął funkcję pełnomocnika ruchu organizowanego przez Pawła Kukiza na województwo świętokrzyskie, a w październiku tego samego roku wystartował z listy Kukiz’15 do Sejmu. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 2 420 głosów.