Krzysztof Sitarski

Okręg 30

Krzysztof Sitarski

Okręg 30 Rybnik: Poseł Krzysztof Sitarski

Urodził się w 1976 roku w Wodzisławiu Śląskim. Z wykształcenia jest inżynierem podziemnej eksploatacji złóż. Ukończył Wydział Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej.

Poseł Krzysztof Sitarski związany jest z górnictwem od trzech pokoleń. Był pracownikiem Kopalni Węgla Kamiennego „Chwałowice” w Rybniku nieprzerwanie przez 17 lat. Pracował na stanowisku dyspozytora ruchu – dozoru wyższego (pracę rozpoczynał od stanowiska górnik). Obecnie jest członkiem związku zawodowego NSZZ „Solidarność”. Oprócz pracy w górnictwie prowadził również działalność gospodarczą w branży przewozowej.

Od początku istnienia Ruchu Kukiz’15 Krzysztof Sitarski był jego aktywnym działaczem i sympatykiem.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu rybnickim z pierwszego miejsca na liście powołanego przez Pawła Kukiza komitetu wyborczego wyborców. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 12 127 głosów.

ROCZNY RAPORT Z PARLAMENTARNEJ DZIAŁALNOŚCI 2015 – 2016

Cykl spotkań w miastach z mieszkańcami Okręgu 30, tzw. Rybnickiego*, w miastach: Żory, Rybnik, Racibórz, Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski i Mikołów. ŚLĄSK – POLSKA – EUROPA Wrzesień 2016 rok Krzysztof SITARSKI – organizator Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Delegat do Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy Klub Poselski Kukiz’15 Zapraszam do udziału i kontaktu! Konferencje (data, dzień, czas, […]

Czytaj więcej