Norbert Kaczmarczyk

Okręg 15

Norbert Kaczmarczyk

Okręg 15 Tarnów: Poseł Norbert Kaczmarczyk

Urodził się w 1989 roku w Proszowicach. Ukończył Policealne Studium Rolnicze w Zespole Szkół im. Emila Godlewskiego w Piotrkowicach Małych, następnie studia w zakresie politologii i komunikacji społecznej w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Był Radnym Rady Miejskiej w Proszowicach oraz radny powiatowy Małopolskiej Izby Rolniczej. Prowadzi 20-hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję zbóż. Jest jednym z założycieli stowarzyszenia „KPR Razem”, działającego w Proszowicach. Pracował w „TVP Kraków” jako reporter. Współpracował również z „Krakowską Telewizją Internetową”, publikował w „Dzienniku Polskim” oraz w „Gazecie Krakowskiej”. Na swoim koncie ma także publikacje w ogólnopolskich magazynach sportowych. Jest graczem B- Klasowej drużyny piłkarskiej „Agricola Klimontów”. Ponadto inicjuje oraz bierze udział w meczach charytatywnych organizowanych przez „TVP Kraków” oraz „TVP Kielce.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu tarnowskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 8 926 głosów.