Paweł Skutecki

Okręg 4

Paweł Skutecki

Okręg 4 Bydgoszcz: Poseł Paweł Skutecki

Urodził się w 1975 roku w Bydgoszczy. Ukończył filologię polską na Akademii Bydgoskiej (obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego). Studiował także filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.

Pracował od zawsze na styku mediów, polityki i public relations. Zaczynał jako dziennikarz w „Ilustrowanym Kurierze Polskim” (kończył pracę jako kierownik działu miejskiego). Następnie pracował w Wojewódzkim Urzędzie Pracy na stanowisku rzecznika prasowego oraz członka biura prasowego. Promował Europejski Fundusz Społeczny na Mazowszu. Równocześnie pełnił rolę sekretarza redakcji miesięcznika „Racja Polska”.
Współpracował z kilkoma agencjami public relations jako copywriter. Był rzecznikiem kilku kolejnych wojewodów (zarówno z PiS, jak i PO oraz wicewojewody z PSL). W corocznym plebiscycie lokalnych mediów został wybrany „Rzecznikiem prasowym roku 2007”. Stwierdził wówczas, że jego droga „administracyjna” dobiegła końca. Założył własną firmę: wydawał dwa miesięczniki, wprowadzał na rynek tygodniki lokalne, wydawał książki, prowadził szkolenia oraz programy dla lokalnego oddziału TVP.

W latach 2008-2012 był członkiem UPR. Zarząd UPR powierzył mu także funkcję rzecznika prasowego. Lata 2012-2014 spędził w Wielkiej Brytanii. gdzie prowadził m.in. własną firmę usługową. Po powrocie z emigracji zaangażował się czynnie w kampanię proreferendalną i edukacyjną na temat jednomandatowych okręgów wyborczych.

W 2009 roku kandydował do Parlamentu Europejskiego z ramienia UPR, zaś w 2011 roku do Sejmu z listy KNP.W wyborach parlamentarnych w 2015 roku startował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego Kukiz’15 w okręgu bydgoskim. Uzyskał 11 089 głosów i został wybrany na posła VIII kadencji.