Rafał Wójcikowski

Poseł

Rafał Wójcikowski

Okręg 10 Piotrków Trybunalski: Poseł Rafał Wójcikowski

Urodził się w 1973 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończył studia ekonomiczne i informatyczne na Uniwersytecie Łódzkim, a następnie uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych ze specjalnością ekonometria na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Jest ekonomistą i nauczycielem akademickim. Od roku 2001 r. adiunkt na uczelniach łódzkich (Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka). Obecnie adiunkt w Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim w Instytucie Turystyki i Rozwoju Gospodarczego. W trakcie studiów otrzymał nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, dwukrotnie był stypendystą Ministra Edukacji Narodowej. Za pracę doktorską został laureatem konkursu dla młodych naukowców Komitetu Badań Naukowych – „Eureka”. Należał do Stowarzyszenia KoLiber. Jako ekspert współpracował z Fundacją Republikańską, gdzie podjął pracę nad projektami związanymi z polityką prorodzinną i reformą ubezpieczeń społecznych. Następnie założył i został prezesem Fundacji Aurea Libertas. Działa aktywnie w wielu lokalnych stowarzyszeniach i organizacjach społecznych. Najważniejsze z nich to Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe im Św. Ojca Pio w Tomaszowie Mazowieckim oraz stowarzyszenie Prawy i Samorządny Powiat Tomaszowski.

W 2009 roku startował do Parlamentu Europejskiego z listy Prawicy Rzeczypospolitej . W wyborach parlamentarnych w 2015 roku kandydował do Sejmu w okręgu piotrkowskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 9135 głosy.