Tomasz Jaskóła

Okręg 28

Tomasz Jaskóła

Okręg 28 Częstochowa: Poseł Tomasz Jaskóła

Urodził się w 1974 roku w Częstochowie. Jest absolwentem historii na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel licealny i akademicki. Aktualnie jest przedsiębiorcą oraz dyrektorem generalnym i redaktorem naczelnym w wydawnictwie MojaMatura.pl. Założył kilka stowarzyszeń działających na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Działacz społeczny, członek władz stowarzyszenia „Republikanie” oraz zarządu bezpartyjnego Niezależnego Samorządu Woj. Śląskiego, gdzie reprezentuje interesy subregionu częstochowskiego wobec Śląska.

Jest współfundatorem fundacji regionalnej „Instytut Ziemi Częstochowskiej”, a także fundatorem dwóch fundacji o znaczeniu międzynarodowym dla Polaków, Polonii i cudzoziemców, promujących polską kulturę i tradycję. Kieruje stowarzyszeniem „Nasz Lisiniec” oraz Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Belgijskiej. Kilkakrotnie był zwalniany z pracy w szkole za wykrywanie i zgłaszanie przestępstw. Wygrał sądową batalię o przywrócenie do pracy. Organizował m.in. częstochowski bookcrossing Wolna Książka, akcję dla Polaków na Białorusi czy walki o prawa maturzystów w Polsce. W jego życiu najważniejsze wartości to rodzina i szeroko rozumiany patriotyzm dostosowany do aktualnych czasów.

W wyborach w 2014 roku kandydował na radnego sejmiku śląskiego. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku wystartował do Sejmu w okręgu częstochowskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15, zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 10 952 głosy.

Niepodległościowa grochówka z Kukiz’15 w Częstochowie

11 listopada 2016 r częstochowskie struktury Ruchu Kukiz’15 zorganizowały wraz z posłem Tomaszem Jaskółą poczęstunek dla mieszkańców Częstochowy, wydarzenie „Niepodległościowa grochówka” cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem osób uczestniczących w obchodach Święta Niepodległości. Do stoiska zlokalizowanym przed kościołem Rektorackim Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie ustawiały się kolejki, wydane zostało ponad 500 porcji. W tym szczególnym dniu „niepodległościowa […]

Czytaj więcej

Kolejna wygrana Posła Tomasza Jaskóły w Sądzie Administracyjnym w Gliwicach!

To już kolejny sukces w walce o transparentność z częstochowskimi spółkami komunalnymi. 8 listopada 2016 r. odbyła się sprawa w Wojewódzkim Sadzie Administracyjnym w Gliwicach pomiędzy Posłem Tomaszem Jaskółą z Ruchu Kukiz’15, a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Częstochowie Sp. z o. o. dotycząca udostępnienia przez spółkę komunalną wszystkich umów cywilno-prawnych, zawartych przez MPK Sp. z […]

Czytaj więcej