Tomasz Rzymkowski

Okręg 11

Tomasz Rzymkowski

Okręg 11 Sieradz: Poseł Tomasz Rzymkowski

Urodził się w 1986 roku w Kutnie. Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył prawo na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL). Jest doktorantem w Katedrze Historii Państwa i Prawa KUL i aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą ustrojowi Polski po 1935 roku.

Jest stałym współpracownikiem kwartalnika Myśl.pl. Był również prezesem Akademickiego Klubu Myśli Społeczno-Politycznej „Vade Mecum”.  Jest autorem licznych artykułów poświęconych tematyce prawnej i historycznej. Interesuje się historią, polityką, kinematografią i prawem – z zamiłowania jest konstytucjonalistą. Aktualnie pełni funkcję sekretarza oddziału Stowarzyszenia KoLiber w Kutnie.

W 2014 ubiegał się o mandat radnego Kutna z ramienia Ruchu Narodowego. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu sieradzkim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 11977 głosów.

Poseł Rzymkowski w Zduńskiej Woli i Łasku

W poniedziałek 23 maja poseł Tomasz Rzymkowski odbył spotkania z prezydentem Zduńskiej Woli Piotrem Niedźwieckim, starostą zduńskowolskim Wojciechem Rychlikiem i burmistrzem Łasku Gabrielem Szkudlarkiem, rozmawiając o problemach kierowanych przez nich samorządów.

Czytaj więcej

Zbieraliśmy podpisy w Kutnie

W sobotę 14 maja na ulicy Królewskiej w Kutnie członkowie Stowarzyszenia na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz’15 zbierali podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie przyjmowania przez Polskę uchodźców w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej