Apelujemy o równe opodatkowanie pensji polityków i reszty Obywateli!

 

Aktualnie Posłowie i senatorowie mają 10 razy wyższą kwotę wolną od podatku niż pozostali Obywatele. W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy Kukiz ’15, który ma na celu zrównanie wysokości kwoty wolnej przysługującej parlamentarzystom i wszystkim Polakom. Uruchomiliśmy stronę www.kwotawolna.info, za pomocą której można szybko wysłać apel do wszystkich posłów o zrzeczenie się swojego podatkowego przywileju!

 

sala
Sala świeciła pustkami, obecni niemal wyłącznie posłowie Kukiz ’15.

 

Jakub Kulesza: „Kwota wolna od podatku w Polsce jest 4-krotnie niższa od kwoty wolnej w Botswanie. I my się dziwimy, że Polacy wyjeżdżają z kraju?”

Marszałek Stanisław Tyszka: „Mamy do czynienia z klasą polityczną, która od 27 lat gnębi Obywateli ciągłymi podwyżkami podatków, a z drugiej strony przyznają sobie ogromne ulgi od podatku i wiele innych przywilejów.”

Paweł Kukiz: „Posłowie mają Narodowi służyć. Biorą za to ogromne pieniądze. Mają być pracownikiem Obywateli, a nie jego wyzyskiwaczem i panem.”

W Sejmie złożyliśmy już ponad 20 projektów ustaw, w tym wiele ograniczających przywileje partiokracji (likwidacja gabinetów politycznych czy subwencji partyjnych). Wszystkie oszczędności budżetowe powinny służyć oddłużaniu państwa lub poprawie losu Obywateli na rynku pracy. Zajrzyjcie na stronę www.kwotawolna.info i wspólnymi siłami wywierajmy presję na wszystkich posłów! Musimy ograniczyć przywileje polityków i walczyć o interes obywatelski! Mamy już ponad 4 miliony maili!

 

 

Cała konferencja: https://www.youtube.com/watch?v=9h5Ua4pbC44