Odwiedziny naszych działaczy ze Śląska – Gliwice (okręg 29)

 

W dniu 28 kwietnia Sejm odwiedzili nasi działacze z okręgu 29, czyli Ślązacy. Fantastyczni, pełni życia i chęci do działania ludzie, którzy pomimo braku posła w swoim okręgu pracują charytatywnie od początku tworzenia się Ruchu Kukiza. Absolutnie nie mają wątpliwości co do tego, że warto angażować się społecznie. Budujemy na nowo nasz kraj! Kraj, w którym ludzie będą godnie żyć, pracować i odpoczywać w gronie rodziny i przyjaciół, a w wieku podeszłym będą mówić, że żyli szczęśliwie. Tacy ludzie dzisiaj nas odwiedzili…

A jakie są ich wrażenia?

 

„Dnia 28.04.2016 roku wybraliśmy się 7-osobową grupą odwiedzić naszych posłów. Część osób wykorzystała transport kolejowy, reszta ze względu na niepełnosprawność jednego uczestnika wybrała transport samochodowy. Wszyscy razem spotkaliśmy się w biurze przepustek. Po szybkiej kontroli znaleźliśmy się na terenie Sejmu. Mieliśmy wyjątkowe szczęście, gdyż od razu natknęliśmy się na jednego z naszych ulubionych posłów, Marka Jakubiaka. Wykorzystaliśmy ten czas na interesującą rozmowę i pierwsze zdjęcia.

Głównym celem naszego przyjazdu było ustalenie szczegółów otwarcia biura poselskiego Kukiz’15 w naszym okręgu, a dokładnie w Gliwicach. Jak pewnie pamiętacie poseł Paweł Kobyliński zhańbił się przechodząc do partii Ryszarda Petru. Dość szybko uzgodniliśmy konkrety z posłem Wojciechem Bakunem i Norbertem Kaczmarczykiem. Do tego zacnego grona dołączył nasz lider Paweł Kukiz oraz posłanka Barbara Chrobak, co niesamowicie nas ucieszyło.

W kuluarach spotkaliśmy kolejnych posłów Klubu Kukiz’15.Trzeba przyznać że nasz Klub charakteryzuje się dużym poczuciem humoru i otwartością. Rozmawiając z posłem Grzegorzem Długim, Pawłem Szramką, Adamem Andruszkiewiczem czy Tomaszem Jaskółą zauważyliśmy brak dystansu, szczerość i naturalny luz, którego nie można zobaczyć u posłów innych Klubów Poselskich. Zabawna sytuacja spotkała nas na korytarzu, gdzie mieliśmy zaszczyt poznać lidera „całej opozycji „, czyli Ryszarda Petru – memy nie kłamią 🙂

Reasumując nasz wyjazd, zauważyliśmy ogrom pracy, który wykonują nasi posłowie. Drodzy Wojownicy naszym liderom potrzebne jest wsparcie, a przede wszystkim zrozumienie dlatego apelujemy o cierpliwość zwłaszcza w kwestiach lokalnych. Trafnie powiedział poseł Jakubiak: posłowanie grozi rozwodem. Poza posłami, którzy naprawdę bardzo ciężko pracują, trzeba podkreślić tytaniczną pracę ludzi pracujących na rzecz naszego Stowarzyszenia (wielkie ukłony dla Eweliny, Oli, Marcina i Andrzeja). Chcielibyśmy podziękować za ciepłe przyjęcie i poświęcony czas.

#Potrafisz Polsko!

 

 

Chcesz dołączyć do gliwickiej ekipy? Skontaktuj się z nimi: kukiz15gliwice@gmail.com