JOW-y na wszystkich szczeblach samorządu – projekt ustawy Klubu Poselskiego Kukiz’15

 
UWAGA  PiS złożyło w Sejmie anty-obywatelski projekt zmiany ordynacji samorządowej, który zakłada likwidację JOW-ów w samorządach i jest jednym wielkim bublem prawnym. To skandaliczna próba totalnego upartyjnienia państwa! Jako ruch obywatelski Kukiz’15 z całą mocą bronimy interesu Obywateli, dlatego złożyliśmy projekt wprowadzający JOW-y na wszystkich szczeblach samorządu!

Dzisiaj w Sejmie na naszej konferencji ws. zmiany ordynacji samorządowej było Was pół tysiąca i pokazaliście partyjnej władzy próbkę siły Obywateli. Wspólnymi siłami możemy zatrzymać to partyjne zawłaszczanie państwa i zachować samorządy dla Obywateli! Podczas konferencji poseł Andrzej Maciejewski przedstawił główne założenia projektu ustawy PiS w sprawie zmiany ordynacji wyborczej: PREZENTACJA

„Wybieranie ludzi, a nie partii to kwintesencja demokracji. Rzeczywista demokracja jest właśnie wtedy, gdy mamy przedstawiciela, który odpowiada bezpośrednio przed swoimi wyborcami i którego możemy rozliczyć i odwołać. Gdy głosujemy na szyldy partyjne, to głosujemy na kota w worku. Ci, których wybieramy w ordynacji partyjnej odpowiadają przed swoimi szefami partyjnymi i wykonają każdy ich, nawet najbardziej antyobywatelski rozkaz. Nie tylko nie wolno likwidować JOW-ów w samorządach, ale należałoby rozszerzyć je na te szczeble, gdzie ich jeszcze nie ma” – Paweł Kukiz.