Kluby Młodych Kukiz’15 rosną w siłę!

Po zaledwie kilku tygodniach działania nowo powstałe Kluby Młodych Kukiz’15 rosną w siłę. Na ten moment, w całej Polsce, powstały 243 kluby zrzeszające niemal 2500 działaczy. Niepartyjna młodzieżówka Pawła Kukiza tworzy lokalne struktury wśród młodych popierających idee zmian systemowych.

Jak przekonuje jeden ze współprzewodniczących Klubów Młodych, Jakub Kulesza, w projekcie może uczestniczyć każda osoba do 35 roku życia. – Aby klub stał się aktywny musi zrealizować 3 zadania. Im szybciej zrealizujecie te zadania, tym szybciej staniecie się klubem aktywnym i tym szybciej weźmiecie udział w projekcie GRA o POLSKĘ – mówi.

Posłanka Elżbieta Borowska, która również kieruje projektem, przekonuje, że do otwarcia klubu nie wystarczy go zarejestrować. Konieczne jest wykonanie trzech zadań. Pierwsze polega na organizacji spotkania z posłem, drugie to przygotowanie obywatelskiej interpelacji poselskiej. Trzecie – udział w Sejmie Dzieci i Młodzieży lub organizacja akcji społecznej w swoim środowisku lokalnym – tłumaczy.

Klub Kukiz ’15 jest najczęściej popieranym ugrupowaniem przez młodych wyborców w przedziale wiekowym 20 – 30 lat, Kluby Młodych Kukiz ’15 mają na celu zintegrowanie tej grupy wiekowej i przygotowanie jej do działania w przestrzeni społeczno-politycznej. Do założenia klubu będzie potrzeba minimum trzech osób.

Dołączyć do Klubów Młodych Kukiz’15 można wypełniając formularz na stronie www.klubymlodych.pl.