Kukiz’15 murem za mieszkańcami Rytla!

Kukiz’15 zaapelował dziś do premier Beaty Szydło o natychmiastowe ogłoszenie stanu klęski żywiołowej na terenach zniszczonych przez nawałnice.

 

Paweł Skutecki z Kukiz’15 jako pierwszy poseł pojechał do zniszczonego przez nawałnicę Rytla. Już następnego dnia skierował do premier Beaty Szydło pismo apelując o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej na terenie gminy Czersk i we wszystkich gminach dotkniętych kataklizmem. – Trzy dni później pani premier przyjechała na miejsce klęski, ale tej klęski nie dostrzegła – powiedziała w Sejmie posłanka Agnieszka Ścigaj.

 

 

– W ocenie mieszkańców, których najbardziej dotknęła ta tragedia państwo polskie nie zdało egzaminu. Państwo zostawiło tych ludzi samych sobie na kilka dni! Dziś na miejscu jest wojsko, natomiast jego pomoc jest mocno iluzoryczna – mówił Skutecki. Przekonywał, że jedynym zadaniem obecnych w Rytlu żołnierzy jest udrożnienie kanału i rzeki Brdy, która w sporej części została już udrożniona wcześniej przez mieszkańców i wolontariuszy.

 

– Mamy apel do pani premier, aby natychmiast wprowadziła stan klęski żywiołowej. Jeżeli premier ma wątpliwości i twierdzi, że to co tam się stało, nie jest stanem klęski żywiołowej, to co nim jest? – pytała wiceszefowa Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj.

 

Zdaniem Skuteckiego, Beata Szydło chowa się za plecami wojewody pomorskiego, który podobnego wniosku złożyć nie chce. – Pani premier powinna wyjść zza pleców wojewody i sama taki wniosek złożyć, bo ma ku temu stosowne uprawnienia wynikające z ustawy – mówił.