Zbiórka podpisów w mieście nad Parsętą – Kołobrzeg (okręg 40)

 

W dniu 8 kwietnia poseł Stefan Romecki pojawił się w Kołobrzegu na akcji zbierania podpisów. Towarzyszył mu Rafał Wrzos, który przyjechał aż ze Złocieńca, żeby podpatrywać jak zbiera się podpisy. Oto relacja posła z przeprowadzonej akcji:

 
„W kołobrzeskim porcie częściej słychać mowę niemiecką niż polską. W oczach Niemców, którzy pytali co to za akcja zaciekawienie, ale i oznaki uznania. Niestety nie mogą podpisać, nie są polskimi obywatelami. Inne motywy podaje grupa Polaków, na stałe mieszkających w Niemczech. Są szczerzy do bólu:

– Nie popieramy, bo liczymy na to, że fala uchodźców rozleje się po całej Europie, a nie zatrzyma na samych Niemczech.

Na koniec życzą jednak powodzenia. Napotkane przez nas młode małżeństwa, wypoczywające z dziećmi w Kołobrzegu, bez najmniejszego wahania sięgają po dowody tożsamości. Nieliczne osoby wypowiadają się zdecydowanie przeciwko referendum. Przekonujemy ich, że właśnie po to jest referendum, żeby odpowiedzieć TAK lub NIE. Przed kołobrzeskim ratuszem spotykamy się z Joanną van Fenema i Danielem Olasem. Joanna specjalnie przyjechała z Warszawy, Daniel niedawno wrócił ze Szkocji. Wkrótce otacza nas kilka osób. Starszy pan podaje dowód i prosi, żeby wpisać jego dane, on podpisze. Otacza nas grupa młodzieży, wyrażając zadowolenie z możliwości złożenia podpisu. W drodze powrotnej zajeżdżamy na stację benzynową. Młoda obsługa chętnie podpisuje listę.  Zachęcamy do zaangażowania się w zbiórkę. Może to zrobić każdy z nas, wystarczy wykazanie odrobiny obywatelskiego zaangażowania.

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Formularze można pobrać ze strony internetowej: www.dzienreferendalny.pl