Projekt Kukiz’15 – domagamy się równego opodatkowania pensji polityków i Obywateli

 

Oto nasza nowa pro-obywatelska inicjatywa! Składamy projekty ustaw mające na celu zrównanie wysokości kwoty wolnej przysługującej parlamentarzystom i pozostałym Obywatelom. Wywieramy presję na partiokrację, aby w końcu przestali oszukiwać i zwodzić Polaków i w końcu zrealizowali obietnice wyborcze. Kwota wolna od podatku musi zostać podniesiona!

Obecnie posłowie i senatorowie mają 10 razy wyższą kwotę od podatku niż pozostali Obywatele. To ogromna niesprawiedliwość. Dlatego składamy projekty ustaw mające na celu zrównanie wysokości kwoty wolnej PIT przysługującej parlamentarzystom i pozostałym Obywatelom. Chcemy w ten sposób zdopingować rząd do jak najszybszej realizacji obietnic wyborczych i obniżenia opodatkowania najmniej zarabiającym Polakom.

Zgodnie z naszymi dwoma projektami:
Zwiększamy kwotę wolną PIT wszystkim Obywatelom do 30 tys. zł. (tak jak mają posłowie)
ALBO
Obniżamy kwotę wolną PIT parlamentarzystom do 3 tys. zł. (tak jak mają Obywatele)

Paweł Kukiz: „Koalicje w partiokracji polegają na tym, by zawłaszczać państwo – urzędy, pieniądze, apanaże, synekury itp. A my mówimy – wszyscy Obywatele są równi, a polityk ma im służyć, a nie być ich panem.”

Stanisław Tyszka: „Przez 8 lat PO nie podniosła kwoty wolnej nawet o złotówkę. PiS obiecało w kampanii, że ją podwyższy, ale teraz słyszymy, że może kiedyś podniosą. My chcemy obniżać opodatkowanie Obywateli i jesteśmy przeciwko przywilejom partiokracji – nie zapominajmy, że partie pobierają też miliony zł. rocznie subwencji z budżetu.”

Partiokracji nie przeszkadza, że kwota wolna dla zwykłych polskich Obywateli jest na poziomie głodowym i jest jedną z najniższych w Europie, a sami politycy mają ją 10-krotnie wyższą! Nam to przeszkadza, bo reprezentujemy interesy Obywateli, a nie klanów partyjnych! #StopPrzywilejomPartiokracji