Oświadczenie Klubu Poselskiego Kukiz’15 w związku z pomówieniem posła Grzegorza Długiego w dzienniku „Fakt”

 
Ziobro mści się na Kukiz’15 za relacje z Prezydentem wykorzystując prokuraturę do ataków politycznych. Dziś dziennik Fakt opublikował artykuł pod tytułem „Fakt ujawnia. Jak poseł od Kukiza pozyskał kamienicę”. Artykuł ten stanowi stek bzdur wynikających z nieznajomości prawa, dziennikarskiej nierzetelności oraz politycznie inspirowanego ataku na Kukiz’15. Już tytuł artykułu jest kłamliwy, bo wprost sugeruje, że Grzegorz Długi jest lub był właścicielem kamienicy w Krakowie na ul. Dietla. A nie jest i nie był.  
 
Opisywana kamienica nigdy nie była reprywatyzowana – zawsze była prywatna. „Moja rola w opisanej sprawie nie miała w ogóle  żadnego związku z reprywatyzacją. Zastępowałem – jak przystało na adwokata – w akcie notarialnym sprzedaży udziału w nieruchomości przez prywatnego właściciela prywatnej firmie, zgodnie ze zleceniem, adwokata z zagranicy. Zastępowałem również na podstawie aktu notarialnego. Takich spraw adwokaci w ramach swojej praktyki prowadzą dziesiątki.” – mówi Grzegorz Długi.
 
Kontekst polityczny wypuszczenia sprawy do mediów jest natomiast oczywisty. Zbigniew Ziobro wykorzystuje prokuraturę do ataków politycznych na Kukiz’15, mszcząc się za dobre relacje polityków Kukiz’15 z Prezydentem. Jak wiadomo, Kukiz’15 miał znaczący wpływ na prezydenckie poprawki do ustaw ministra Ziobry. Jeszcze przed wakacjami Prezydent zaproponował, żeby Krajową Radę Sądownictwa wybierał Sejm większością kwalifikowaną 3/5 a nie zwykłą. Kolejne pro-obywatelskie sugestie Kukiz’15 zostały uwzględnione w przesłanych ostatnio do Sejmu ustawach o KRS i SN. 
 
„Wściekłość ministra Ziobry, można nawet po ludzku zrozumieć, bo często dziecko, któremu odbierze się zabawki wierzga i płacze.  Ale nieakceptowalne jest wykorzystywanie prokuratury do rozgrywek politycznych. To jest naruszenie prawa – konkretnie art. 241 §1 KPK, art. 12 ust.2 Prawa o prokuraturze, art. 266 KK i wielu innych. Będę żądał milionowych odszkodowań i zadośćuczynienia,  zarówno na rzecz Ruchu jak i swoją własną, gdyż celem inicjatorów jest także podważenie mojej wiarygodności, a nie jestem posłem zawodowym i utrzymuję się głównie z pracy zawodowej. Jeżeli prokuratura widzi jakieś nieprawidłowości to niech mnie oskarżą i natychmiast zrzekam się immunitetu. Oczywiście sam też skieruję sprawę na drogę prawną.” – dodaje Długi.
 
Jeśli chodzi o ściganie przekrętów reprywatyzacyjnych, to ruch Kukiz’15 jako pierwszy już rok temu zaproponował powołanie sejmowej komisji śledczej ds. przekrętów reprywatyzacyjnych w całej Polsce. PiS blokuje ten projekt w Sejmie. Nie wolno też zapominać, że podstawowym źródłem przekrętów przy tzw. reprywatyzacji jest brak ustawy reprywatyzacyjnej. Polska jest jedynym państwem w regionie, które takiej ustawy nie uchwaliło. Pytanie, dlaczego rząd PiS nie przedstawił takiego projektu. Brak uregulowań reprywatyzacji jest źródłem dalszych niesprawiedliwości wobec prawowitych właścicieli i lokatorów. 
 
Szczegółowych informacji udziela poseł Grzegorz Długi pod numerem 601 439 677. 
 • Paton

  Kukiz15 wspólnie z PiS niszczył Konstytucję a teraz się dziwi. Proponuję ruchowi Kukiz15 poprosić Jarka o przebaczenie zanim PiS zrobi z Kukiz15 to samo co z Samoobroną i LPR. Przystawka – i jeden młody z PiSu tego nie zmieni.

  • Dajaman

   Ja ci powiem jebany trolu, zrób rozpęd i pierdolij się z impetem w mur, ja w tym czasie się modlić będę o powrót Twojego rozumu. Przystawką to ty jesteś od urodzenia dla POjebańców i nic tego nie zmieni nawet Twoje żałosne komentarze zjebie genetyczny.

   • Paton

    I to jest właśnie poziom dyskusji typowy dla ludzi przegranych i pustych.

    • Dajaman

     Nie lubię się powtarzać. Przeczytaj swój pusty i przegrany lamusie komentarz. Sam nie podpisałeś się poziomem dyskusji.

     • Paton

      Wiem, wiem fakty bolą i nawet jakoś to rozumiem. Mimo wszystko jednak nie rozumiem typowego dla braku argumentów poziomu agresji wśród ruchów prawicowo-katolickich. Ale to nie mój problem. Dla mnie EOT a Kukiz15 niech dalej się tapla w swoim bagienku razem z PISem PS. End of topic bo pewnie nie wiesz co to znaczy…

     • Dajaman

      Po co wchodzisz na strony klubu poselskiego ktorego nie popierasz? Masz zły dzień frustracie? Przystaweczko POmyleńców? Nie podoba ci się to nie wchodź, nie czytaj, nie komentuj bo nikogo nie interesuje twój ból dupy. Nie powielaj kłamstw marionetko. Tak w sumie to mi ciebie żal, bo jak Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera i jesteś tego przykładem, pacynko partyjna.