OTWARTY SEJM – II edycja praktyk studenckich

Zastanawiasz się jak wygląda „polityka od kuchni”? Jesteś ciekawy jak wygląda praca specjalistów w Klubie Poselskim Kukiz’15? Interesujesz się prawem konstytucyjnym i procesem legislacyjnym? Chciałbyś z bliska poznać pracę polskiego organu ustawodawczego i zdobyć praktyczne doświadczenie? Zapraszamy Cię serdecznie do wzięcia udziału w drugiej edycji programu „OTWARTY SEJM” w ramach którego umożliwiamy studentom odbycie praktyki w wybranym departamencie: biurze prasowym lub biurze prawnym.

Praktyki w ramach programu „OTWARTY SEJM” to niepowtarzalna okazja do poznania z bliska prac parlamentu, wzięcia czynnego udziału w procesie legislacyjnym, poznania warsztatu politycznego oraz zdobycia doświadczenia.

 
Praktyki w biurze prawnym, są przeznaczone dla studentów prawa i obejmą m.in.:
  1. Opiniowanie projektów aktów prawnych wpływających do Sejmu.
  2. Pracę w zespołach tworzących projekty ustaw i uchwał.
  3. Wyszukiwanie informacji niezbędnych w bieżących pracach Biura Prawnego.

Praktyki w biurze prasowym obejmą m.in.:

  1. Uczestnictwo w konferencjach prasowych.
  2. Pomoc w organizacji konferencji prasowych.
  3. Uczestnictwo w ustalaniu strategii medialnej.
  4. Wsparcie przy przygotowywaniu informacji prasowych.
  5. Wsparcie przy prowadzeniu stron i profili w mediach społecznościowych współtworzonych przez Klub. 

To Ty wyznaczasz dni i godziny, w których możesz odbywać praktyki. Ponadto istnieje możliwość zaliczenia ich jako obowiązkowych praktyk akademickich (dowiedz się na swojej uczelni jakie muszą być w tym zakresie spełnione wymagania).  Do udziału w pierwszej edycji programu „OTWARTY SEJM”, która odbyła się w 2016 roku, w wyniku otwartej rekrutacji zaprosiliśmy 20 praktykantów, spośród których część została z nami na dłużej. Kto wie, może w tym roku to Ty będziesz miał okazję przechadzać się sejmowymi korytarzami i współtworzyć zespół obywatelskiego ruchu, trzeciej siły politycznej w kraju?

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV w formacie pdf na adres mailowy: praktyki.kukiz@gmail.com do dnia 18 kwietnia 2017 r. Zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się z wybranymi kandydatami. CV powinno zawierać klauzulę o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.