Zdaniem Ruchu Kukiz’15 PiS kontunuuje strategię kumoterstwa i nepotyzmu PO-PSL

 

Z dzisiejszego wystąpienia ministra Jackiewicza wyłonił się bardzo ponury obraz rządów Platformy i PSL. To przerażające jak nasze państwo zostało zawłaszczone i rozkradzione. Ruch obywatelski Kukiz’15 powstał właśnie po to, by przeciwstawić się tego typu układom, korupcji i złodziejstwu.

Jedną z zasadniczych wad III RP jest brak odpowiedzialności polityków i urzędników. Będziemy oczekiwać wyciągnięcia konsekwencji wobec winnych, w tym zawiadomień do prokuratury. Pytanie dlaczego PiS dotychczas tego nie zrobił? Gdzie zawiadomienia do prokuratury?

Jednak przede wszystkim, patologie w państwowych spółkach, o których mówił minister Jackiewicz to efekt kolonizacji tych spółek przez partie. Tylko, że wymiana niekompetentnych działaczy PO-PSL na niekompetentnych działaczy PiS, to nie jest dobra zmiana. To gwarancja powtórzenia patologii, układów i biznesików w spółkach Skarbu Państwa. Obecny rząd niestety kontynuuje politykę kumoterstwa i nepotyzmu przy zatrudnianiu w spółkach Skarbu Państwa, robi dokładnie to samo, co rząd PO-PSL.

Dopóki nie wprowadzimy mechanizmów uniemożliwiających systemowe okradanie Polaków to nic się nie zmieni. Prawdziwa zmiana nie może polegać na wymianie jednych funkcjonariuszy partyjnych na innych, ale na naprawie instytucji i przywrócenia Polakom swobody działania. A zacząć trzeba od uzdrowienia fundamentów ustrojowych Państwa Polskiego, od Nowej Konstytucji.