Powstają Kluby Młodych Kukiz’15

Kukiz ’15 tworzy nową formułę dla młodych Polaków popierających idee zmian systemowych. Każdy obywatel może dołączyć do niepartyjnej młodzieżówki i współtworzyć własny Klub Młodych we własnej miejscowości. Zapraszamy na stronę nowej inicjatywy: www.klubymlodych.pl

 

Zmiany w Polsce mogą zostać wprowadzone przede wszystkim przez młodych, prężnie działających ludzi, nieobciążonych poprzednim i obecnym systemem – mówi poseł Jakub Kulesza. Nowe pokolenie Polaków w wieku poniżej 30 lat to aż 20% wyborców, a reprezentuje ich jedynie 3% posłów w tej kadencji. – W czasie, gdy stare wygi koncentrują się na walce plemiennej, my, młodzi stawiamy sobie ambitne cele i dążymy do ich realizacji. Teraz przed nami stoi kolejne wyzwanie, aby w IX kadencji Sejmu dokonała się znaczna zmiana pokoleniowa, nie tylko ilościowa, ale przede wszystkim jakościowa – przekonuje Kulesza.

 

Przewodniczący ugrupowania Paweł Kukiz mówi jak ważne dla niego jest to, aby nowe pokolenia zajęły miejsca polityków, którzy rządzili Polską przez ostatnie kilkadziesiąt lat. – To właśnie w nich upatruję szansę na zmianę systemu w kraju – podkreśla.

 

Jednym z pierwszych zadań Klubów będzie zapoczątkowanie działań lokalnych, np. przygotowanie spotkania obywatelskiego w swojej miejscowości czy przygotowanie propozycji interpelacji – mówi poseł Elżbieta Borowska. – Jako młodzi posłowie mamy obowiązek pomóc naszym rówieśnikom, stąd nasze pełne wsparcie w tworzeniu Klubów. Od początku kadencji dostajemy sygnały, że konieczna jest przestrzeń dla ambitnych, młodych ludzi, która nie będzie polegała na tzw. „noszeniu teczki za posłem”, ale będzie możliwością rozwinięcia swoich umiejętności, zainteresowań i zaprezentowania siebie w lokalnym środowisku – przekonuje Borowska. – Planujemy także wiele aktywności o charakterze edukacyjnym dla członków Klubów – dodaje.

 

Klub Kukiz ’15 jest najczęściej popieranym ugrupowaniem przez młodych wyborców w przedziale wiekowym 20 – 30 lat, stąd powstała koncepcja Klubów Młodych Kukiz ‘15, która ma na celu zintegrowanie tej grupy wiekowej i przygotowanie jej do działania w przestrzeni społeczno-politycznej. Do założenia klubu będzie potrzebne minimum trzy chętne osoby, które będą się rejestrować przez stronę internetową klubymlodych.pl. Całość projektu koordynuje dwoje wiceprzewodniczących, posłowie Jakub Kulesza i Elżbieta Borowska.