Projekt Benzyna+ to kolejny skok na kasę! Jego miejsce jest na śmietniku!

Połowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali w Sejmie przeciwko wnioskowi Kukiz’15 o odrzucenie projektu Benzyna+ w pierwszym czytaniu. PiS chce uchwalić podwyżki cen paliwa już za tydzień, na kolejnym posiedzeniu Sejmu. Jako ruch obywatelski zrobimy co w naszej mocy, by zablokować ten projekt.

Jeżeli planowana podwyżka wejdzie w życie, każdy obywatel, który korzysta z samochodu straci co najmniej kilkaset złotych rocznie.

Wzrost cen paliwa, to także wzrost kosztów transportu, a co za tym idzie – wzrost cen niemal wszystkich produktów. Poseł Kukiz’15, Piotr Apel zwrócił się do rządzących z pytaniem o wyliczenia prognozowanych podwyżek cen w sklepach. Prawo i Sprawiedliwość chce lekką ręką wyciągnąć 5 miliardów złotych z kieszeni obywateli pod pretekstem finansowania dróg. Podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu, poseł Piotr Apel pytał również czy partia rządząca przygotowała już plan budowy dróg, czy może PiS najpierw zabierze Polakom pieniądze, a potem zacznie zastanawiać się jak je wydać.

Zdaniem przewodniczącego Pawła Kukiza pieniądze na budowę dróg są już w państwowej kasie, ale zamiast na rozwój infrastruktury przeznacza się je na utrzymywanie gabinetów politycznych. Projekt Benzyna+ to kpina z obywateli, a jego miejsce jest na śmietniku!

Posłowie Kukiz’15 nie mają wątpliwości, że planowana o 25 groszy podwyżka cen paliwa, to nic innego jak kolejny podatek. Co więcej, jak zauważa wicemarszałek Stanisław Tyszka, ma on być co roku zwiększany o inflację, podczas gdy, rządowy program 500+ nie podlega waloryzacji.