Samorządy z Kukizem

Już od połowy czerwca każdy Obywatel, który chce wystartować w wyborach samorządowych może zarejestrować się za pośrednictwem specjalnie do tego przygotowanej witryny www.samorzadyzkukizem.pl.

W ramach programu „Samorządy z Kukizem” umożliwiamy chętnym start z list wyborczych Kukiz’15. Inicjatywa ma na celu rozhermetyzowanie struktur władz samorządowych, w których od lat zasiadają ci sami ludzie. Jak mówił podczas konferencji prasowej w Warszawie poseł Jacek Wilk w ten sposób ruch Kukiza rozpoczyna długi marsz ruchów antysystemowych do samorządów. – Ten marsz ma doprowadzić do sytuacji, w której w samorządach i we wszystkich najważniejszych miejscach, gdzie ważą się losy spraw najważniejszych dla Obywateli znajdą się nowi ludzie. Chcemy, żeby dokonała się wymiana elit politycznych – podkreślał.

W ramach inicjatywy Obywatele mogą kandydować na stanowiska na wszystkich szczeblach władzy lokalnej. Z list Kukiz’15 będzie można ubiegać się o stanowiska w sejmikach, radach powiatowych, gminnych i miejskich, a także na stanowiska prezydentów miast, wójtów i burmistrzów.

– Chcemy umożliwić aktywne odejście od partiokracji, którą widzimy na co dzień – przekonywał poseł Tomasz Jaskóła. Jak zapewniał, kandydaci do wyborów samorządowych przejdą stosowne szkolenia i mogą liczyć na pełne wsparcie ze strony parlamentarzystów Kukiz’15. – Chętnych będziemy przygotowywać do pracy w samorządzie – podsumował.

– To świetna szansa, bo działamy wg tego samego modelu, który wykorzystaliśmy przy wyborach parlamentarnych. Sam jestem posłem z rekrutacji internetowej. Nigdy nie należałem do żadnej partii. Jestem namacalnym dowodem na to, że można, logując się na stronie, wejść w skład samorządu – dodał poseł Paweł Grabowski.

Za pomocą strony www.samorzadyzkukizem.pl można rejestrować się do 30 września.