Ogólnopolska zbiórka podpisów – GRUNWALD 2016

 

W dniach 13-16 lipca na polach Grunwaldu odbędzie się XLV Ogólnopolski Zlot Grunwaldzki (wydarzenie na Facebooku – kliknij i dołącz!). Poseł Andrzej Kobylarz organizuje drużynę WoJOWników, którzy w sobotę (16 lipca), będą przekonywać uczestników imprezy do pomysłu organizacji referendum w sprawie tzw. uchodźców. Na miejsce średniowiecznej bitwy zjadą się w WoJOWnicy z całej Polski, którzy wśród tłumów turystów będą zbierać podpisy pod listami poparcia.

– Od dawna nastawiałem się na tę imprezę – informuje poseł Andrzej Kobylarz. – Wiem, że pole bitwy co roku odwiedza nawet kilkadziesiąt tysięcy turystów, więc zależało mi, aby mieć możliwość porozmawiania z ludźmi i przekonać ich do idei referendum w sprawie tzw. uchodźców. W mediach niewiele mówi się o naszej inicjatywie, ale rozmawiając z ludźmi podczas wizyt w terenie, widzę bardzo pozytywny odzew. Polacy chcą móc decydować w sprawach ważnych dla naszego państwa osobiście, bez pośrednictwa polityków.

DNI GRUNWALDU 2016 to bardzo dobra okazja do tego, aby nie tylko zorganizować zbiórkę podpisów z wnioskiem o rozpisanie referendum dotyczącego tzw. uchodźców, ale również, aby uświadomić mieszkańców jak ważne w sprawie stanowienia prawa w naszym kraju, są ich decyzje. Decyzje, które mogliby wyrażać poprzez oddanie swojego głosu w referendum. Taki jeden dzień w roku, który dałby nam możliwość decydowania o wielu sprawach dotyczących życia społecznego, a także kwestii finansowych czy gospodarczych. Poniżej prezentujemy relację posłów Ruchu Kukiz’15, Wojciecha Bakuna oraz Macieja Masłowskiego z podróży do Niemiec i Francji. Wyjazd odbył się na przełomie lutego i marca. Nasi posłowie wyruszyli w podróż do sąsiednich krajów, aby przekonać się na własne oczy jak wygląda sytuacja z imigrantami. Jak wyglądają obozy dla imigrantów? W jaki sposób przyjmowani są imigranci? Co o całej sytuacji myślą mieszkańcy Zachodu? Posłowie odwiedzili Berlin, Paryż oraz Calais, gdzie znajduje się terminal Eurotunelu łączącego Francję z Wielką Brytanią. Byli świadkami zamieszek w „Dżungli”, czyli największego nielegalnego obozu pod Calais. Zapraszamy do obejrzenia relacji z podróży.

Obsada: Maciej Masłowski, Wojciech Bakun, Piotr Liroy Marzec
Reżyseria: Grzegorz Droba, Robert Kopecki
Strona na Facebooku: Imigranci – nowe oblicze Europy
Strona www: noweobliczeeuropy.pl 

Ps. 1. Wszelkie informacje można uzyskać u organizatora: Poseł Andrzej Kobylarz lub w biurze poselskim: Biuro Poselskie Andrzeja Kobylarza

Ps. 2. Zabierz ze sobą namiot! Przy sprzyjającej pogodzie możliwy nocleg na świeżym powietrzu 🙂


Jeśli i Ty chcesz włączyć się do naszej akcji wejdź na stronę www.dzienreferendalny.pl i skontaktuj się z naszymi koordynatorami. Pamiętaj, że Ty też możesz zorganizować zbiórkę podpisów w swojej miejscowości!

Kontakt tymczasowy: 505 776 479