Wczoraj Sejm tętnił życiem! Media milczały ⛔

 

Klub Poselski Kukiz’15, jako ruch obywatelski słucha głosu społeczeństwa. Nasi posłowie opowiedzieli się za sprawą Służby Celnej. W sali kolumnowej odbyła się konferencja z funkcjonariuszami i pracownikami Służby Celnej, która została zorganizowana przez naszych posłów. Klub Poselski Kukiz’15 reprezentowali: Paweł Kukiz​, Wojciech Bakun​, Andrzej Kobylarz​, Maciej Masłowski​, Barbara Chrobak​, Piotr Liroy​ Marzec, Jarosław Porwich​, Stefan Romecki​, Paweł Skutecki​ oraz Paweł Szramka​.

PiS próbuje przeforsować kolejny fatalny w skutkach projekt – tym razem nowa władza chce połączenia Krajowej Administracji Skarbowej oraz Służby Celnej. Doprowadziłoby to dramatycznego spadku poziomu bezpieczeństwa państwa i zmniejszenia wpływów do budżetu. Sprzeciwiamy się tej reformie z całą mocą! Nasze zaangażowanie zostało na koniec docenione gradem braw 🙂

Dlatego do Sejmu zaprosiliśmy przedstawicieli Służby Celnej, aby ich głos był bardziej słyszalny. Duża liczba gości w mundurach na sejmowych korytarzach spowodowała nie tylko zdziwienie posłów innych ugrupowań, ale także zaniepokojenie Straży Marszałkowskiej! W konferencji wzięło udział 150 celników, którzy przyjechali do Sejmu reprezentując 15 tysięcy osób z całej Polski, którzy wraz z rodzinami stanowią kilkudziesięciotysięczną grupę społeczną.

Blisko 100 mld złotych rocznie trafia do budżetu państwa dzięki pracy zaledwie 14 tysięcy celników. Ten projekt nie daje celnikom żadnej gwarancji zatrudnienia. Po połączeniu państwo straci nie tylko znaczną część wpływów do budżetu, ale tak naprawdę żołnierzy, którzy codziennie bronią nas pracując na granicach – powiedział Andrzej Kobylarz, poseł Kukiz ’15.

Mimo corocznego zmniejszania liczby etatów, Służba Celna jest coraz bardziej skuteczna. Potrzebuje ona reform, a nie likwidacji. Trzeba zacząć od zmian w prawie materialnym. Likwidacja Służby Celnej spowoduje bowiem dramatyczny spadek poziomu bezpieczeństwa w kraju i o wiele mniejsze wpływy do budżetu państwa – podsumowali przedstawiciele Służby Celnej.

➡ Serdeczne podziękowania dla organizatorów konferencji, posłów Ruchu Kukiz’15 Andrzeja Kobylarza, Wojciecha Bakuna, Macieja Masłowskiego, a w szczególności dla Krzysztof Nowosielski​ego, dyrektora biura poselskiego Andrzeja Kobylarza.

➡ Podziękowania dla posła Wojciecha Bakuna za poprowadzenie konferencji.

➡ Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Służby Celnej, którzy poświęcili swój czas i przyjechali w tak wielkim gronie do Sejmu, aby pokazać, że tylko poprzez współpracę i wzajemne wsparcie można osiągnąć sukces.

Teraz kolej na władzę rządzącą.