Zebraliśmy podpisy pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. afery frankowej!

Dwa tygodnie temu posłowie Kukiz’15 rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod obywatelskim wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. afery frankowej. W piątek 27 października poseł Andrzej Maciejewski poinformował, że pod projektem udało się zebrać wymaganą ilość podpisów.

– Przede wszystkim chcemy podziękować kolegom z PSL za pomoc przy zbieraniu podpisów. Jednocześnie ubolewamy nad tym, że nie chcieli nam pomóc koledzy z PO, Nowoczesnej i PiS – mówił podczas konferencji prasowej przewodniczący Paweł Kukiz.   

Powołanie komisji śledczej ds. afery frankowej to wspólny projekt Kukiz’15 i Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu. – Dziękujemy również posłom niezrzeszonym, którzy złożyli podpisy pod projektem ustawy. Chciałbym zaznaczyć, że to będzie komisja ds. oszustw bankowych, nie tylko frankowych – mówił Mariusz Zając, przedstawiciel stowarzyszenia. – Co jakiś czas na jaw wychodzą kolejne oszustwa, które pokazują, że z polskiego systemu bankowego wypływają kolejne pieniądze – dodał.

– Teraz mówimy „sprawdzam”. Na stole kładziemy wniosek spełniający wszystkie formalne wymogi. Pytanie co zrobi Prawo i Sprawiedliwość, co zrobi Platforma? Nie pozwolimy panu Marszałkowi zapomnieć o tym temacie – podsumował poseł Andrzej Maciejewski.

  • Krzysztof Zieliński

    Przeraża mnie ogrom okradania Polaków a także ta bezkarność i bezczelność polityków, którzy doprowadzili nas do tak ogromnych strat. Jest tyle udokumentowanych afer jak np. te wyłudzenia VATowskie na 250 mld zł i nie ma żadnych aktów oskarżenia? Myślę, że teraz głównym problemem nie jest to że Polacy nie wiedzą o aferach tylko to że nie jesteśmy suwerennym państwem, nie jesteśmy w stanie ukarać przestępców bo instytucje państwa chronią zagraniczne interesy. Jesteśmy państwem zwasalizowanym, które chce Polaków trzymać w biedzie i w zasadzie to nawet nie chce Polaków. Wszystko wskazuje na to że Polacy mają być zastąpieni Ukraińcami.

  • aalfa.oomega

    O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)