Zebraliśmy podpisy pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. afery frankowej!

Dwa tygodnie temu posłowie Kukiz’15 rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod obywatelskim wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. afery frankowej. W piątek 27 października poseł Andrzej Maciejewski poinformował, że pod projektem udało się zebrać wymaganą ilość podpisów.

– Przede wszystkim chcemy podziękować kolegom z PSL za pomoc przy zbieraniu podpisów. Jednocześnie ubolewamy nad tym, że nie chcieli nam pomóc koledzy z PO, Nowoczesnej i PiS – mówił podczas konferencji prasowej przewodniczący Paweł Kukiz.   

Powołanie komisji śledczej ds. afery frankowej to wspólny projekt Kukiz’15 i Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu. – Dziękujemy również posłom niezrzeszonym, którzy złożyli podpisy pod projektem ustawy. Chciałbym zaznaczyć, że to będzie komisja ds. oszustw bankowych, nie tylko frankowych – mówił Mariusz Zając, przedstawiciel stowarzyszenia. – Co jakiś czas na jaw wychodzą kolejne oszustwa, które pokazują, że z polskiego systemu bankowego wypływają kolejne pieniądze – dodał.

– Teraz mówimy „sprawdzam”. Na stole kładziemy wniosek spełniający wszystkie formalne wymogi. Pytanie co zrobi Prawo i Sprawiedliwość, co zrobi Platforma? Nie pozwolimy panu Marszałkowi zapomnieć o tym temacie – podsumował poseł Andrzej Maciejewski.